0
0
0

Вибір джерела безперебійного живлення

Сучасні джерела безперебійного живлення чудово зарекомендували себе в офісах, приватних будинках, на підприємствах, в побуті. Однак для різних цілей застосовуються різні типи даного обладнання. Цей невеликий огляд ми присвятимо ключовим типам ІБП і спробуємо відповісти на питання, як правильно вибрати даний пристрій.

Основні різновиди ДБЖ

Залежно від застосування в різних сферах сучасні джерела БП поділяються на кілька видів:

Якщо для вас значимі такі показники як ступінь захисту устаткування або критичність інформаційних втрат, то варто звернути увагу на одну з цих моделей, переваги та недоліки яких ми зараз позначимо.

Джерела безперебійного живлення Off-line

Даний тип обладнання оснащений спеціальними фільтрами пасивного типу. При перепадах напруги ДБЖ включає режим акумулятора і живить прилади від власної батареї. Після розряду батареї джерело відключається. В цілому, його використання доцільне тільки в мережах зі стабільним напругою .

Перевага таких пристроїв - в їх цінової доступності, достатній простоті використання. Вони не виробляють шуму, так як не оснащені додатковими охолоджувальними системами. Недолік подібних ДБЖ істотний - вони не здатні працювати з перепадами напруги. Відповідно, не можуть швидко відновлювати свою ємність.

ДБЖ типу Line-interactive

Дані пристрої - потужні моделі зі складною конструкцією, чого тільки варта наявність автотрансформатора. Дані моделі застосовуються в мережах, де спостерігаються серйозні коливання напруги - від ста шістдесяти до двохсот дев'яноста В. Зазвичай такі ДБЖ застосовуються в міських мережах, сільській місцевості з нестабільними параметрами напруги.

Недолік обладнання - в їх велику вартість, досить складною і габаритної конструкції.

ДБЖ безперервної дії (On-line)

Дані пристрої здійснюють двох етапне перетворення мережевої напруги - спочатку в постійний струм, потім в змінний. Джерела БП On-line прекрасно справляються із захистом навантаження, гарантують високі параметри стабільності вихідних характеристик. Перебої отсутствую завдяки автоматичному переключенню на роботу батареї.

Істотні недоліки - це висока ціна і низький ККД, який знаходиться на рівні 85-90% через процес подвійного перетворення.

Додаткові критерії вибору

При виборі ДБЖ найважливішим параметром є потужність і тривалість часу роботи при відключенні напруги в мережі. Номінальна підходяща потужність визначається сумою навантажень за все одночасно підключається до джерела. Щоб стабільно виконувати свої функції джерела БП, необхідно залишати 30% запасу від суми значення, для того щоб враховувати пускові струми, для пристроїв в яких є електродвигун. На самому пристрої і технічному паспорті написана активна і повна потужності, які вимірюється в "Вт" і "ВА" відповідно. Ці значення зв'язуються коефіцієнтом потужності (відношення активної до повної потужностей).

Розрахунок часу роботи від АКБ

При розрахунку часу автономної роботи джерела безперебійного живлення потрібно керуватися двома показниками: ємністю підключається акумуляторної батареї і підключається потужністю.

Якщо в пристрої вбудований АКБ, то його ємність вказується в технічному паспорті, якщо ж батарея зовнішня, то в паспорті вказується максимальна або мінімальна ємність акумулятора який можна підключати і його напруга (12, 24, 36, 48, 72, 96 Вольт). Визначивши суму навантаження, з легкістю можна підрахувати час автономної роботи.

1.      У деяких виробників час роботи від батареї для конкретних моделей вказується в технічному паспорті.

2.      Також можна підрахувати приблизний час роботи ДБЖ від батареї, розділивши потужність навантаження (P) на помножену ємність (С) батареї на її напруга (U).

t = (C * U) / P.

Е та формула підходить тільки для активного навантаження. Значення ємності і напруги повинно бути зазначено в технічному паспорті. Якщо в ланцюг підключається декілька батарей, то враховується сума ємності або напруги, в залежності від паралельного або послідовного підключення.

3.      Що б точно розрахувати час роботи від АКБ, потрібно враховувати ККД бесперебойніка (η) і глибину розряду батареї (k):

t = (C * U * k * η) / P.

ККД пристрою приймаємо рівним 0,75-0,8. При обліку глибини розряду, варто пам'ятати що не можна повністю розряджати акумулятор, тому рекомендується приймати k = 0,5-0,7.

Виходячи з перерахованих вище пунктів, можна розрахувати ємність АКБ яка потрібна для заданого часу автономної роботи, якщо здійснити зворотну задачу.

В цілому, при виборі типу ДБЖ і його характеристик слід визначитися, з яким обладнанням потрібно буде працювати, і які характеристики електричної мережі актуальні саме для вашої ситуації. У нас в інтернет-магазині https: // stabilizatori.com представлений широкий вибір джерел БП і акумуляторів для побутових і промислових об'єктів.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре