0
0
0

Як вибрати стабілізатор для зарядки електромобіля

Електромобілі набувають з кожним днем все більшу популярність. Вони економічні, безшумні, мають привабливий дизайн. Головна проблема полягає в тому, що у власників електрокарів виникає питання підзарядки авто. Трохи простіше тим автомобілістам, які живуть за містом або в приватному особняку. Тоді є можливість установки зарядної станції в гаражі, розташованому на території садиби. Інший не менш важливе питання, що постає перед власником електротехніки - нестабільні поставки електроенергії. Ця проблема легко усувається з покупкою стабілізатора напруги для зарядки електрокара .


Фазність стабілізатора для зарядної станції


Розглянемо основні параметри придбання даного пристрою. В першу чергу звертають увагу на кількість фаз. Можна виконувати зарядку як за допомогою 1-фазної розетки, так і за допомогою 3-фазної електромережі. В останньому випадку потрібно буде вирішити: придбати 3 стабілізатора, кожен з яких буде однофазним, або вибрати один трифазний прилад. Придбання трифазного пристрої більш доцільно, оскільки у нього є блок синхронізації, який захищає трифазне обладнання від пропажі однієї з фаз.


Потужність стабілізатора і його тип

Тепер розглянемо такий параметр, як потужність. Якщо потрібна швидка зарядка з великим струмом, то знадобиться потужний стабілізатор від 11 кВт. Але завжди потрібно орієнтуватися на потужність ЗС і робимо запас до 30 відсотків. Більший запас по потужності не потрібен, адже тут немає будь-яких пускових струмів (реактивного навантаження). Якому типу стабілізатора напруги віддати перевагу? Є стабілізатори економ рівня, середнього цінового класу та преміального сегмента. Пристрої економ класу бувають двох видів: релейні, сервопривідні. Прилади релейного виду мають не дуже великою точністю і не самої швидке реакцією. Разом з тим сервоприводні пристрої високоточні, але швидкодія у них низька.


Що можна сказати про стабілізатори середньої цінової категорії і вище за вартістю? Сюди відносяться такі прилади, як електронні пристрої із ступінчастим принципом регулювання і інверторні стабілізатори напруги . У цих агрегатів немає тих мінусів, які були у конструкцій з сервомотором або з електромагнітними реле. Сімісторні стабілізатори схожі на релейні моделі з тією відмінністю, що реле в них замінюють напівпровідникові тиристори. Також відмінність є і в числі ступенів (в модифікаціях преміального класу їх число може доходити до 36). Найдорожчими професійними стабілізаторами є безступінчаті моделі (інверторні). Даний тип стабілізаторів вважається найнадійнішим, тому що реагує на перепади напруги без будь-якої затримки, має самий великий діапазон роботи і високу точність напруги на виході. Саме дані стабілізатори ми радимо встановлювати, тому що він вирішить проблему з неякісним напругою на 100%.


У тому, як вибрати стабілізатор по потужності і кількості фаз, ми приблизно розібралися. Якщо говорити про підбір пристрої за типом конструкції, то найбільш прийнятними в цьому плані будуть електронні моделі середнього цінового рівня зі ступінчастим принципом регулювання. Ці агрегати високоточні, надійні, мають швидке реагування.


Стабілізатор напруги, як і будь-яка побутова техніка, повинен встановлюватися в опалювальному приміщенні. Але є на ринку існують моделі з ступенем захисту IP56, які можуть встановлюватися на вулиці.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре