0
0
0

Що таке ДБЖ?

ДБЖ розроблені для того, щоб захищати електричне обладнання від раптових перепадів напруги, зупинок подачі живлення. Зазвичай вони встановлюються в комп'ютерах, серверах, різних видах приладів зв'язку, які просто не можуть самостійно провести процес перезавантаження / виключення.


Для усунення збоїв, порушень в роботі до таких пристроїв підключаються джерела безперебійного живлення , що дозволяють їм працювати від 10 до 15 хвилин після втрати харчування. За цей час ви або, наприклад, співробітник фірми, може коректно завершити роботу.

На ринку можна знайти багато різних моделей такого приладу, однак є всього 3 типу джерел безперебійного живлення:

·          резервні ;

·          інтерактивні ;

·          з подвійним перетворенням .

Для підбору підходящого, варто розглянути їх особливості.

резервного типу

Даний тип затребуваний і зустрічається найчастіше, оскільки застосовується для підтримки роботи побутової та комп'ютерної техніки. У випадки втрати основного напруги, пристрій резервного типу перемикає мережеве живлення на акумулятор , забезпечуючи подальшу роботу.

Верхню і нижню межу в різних моделях відрізняється. 180 і 250 V - це середина значення. Шлях потоку перемикання мережі досить цікавий - якщо в акумулятор зайшло 185 V, то назад пройти може 195 V і більше. Тобто відбувається гістерезисний перехід. Цей перехід відрізняється від аналогічних у інших типів безперебійників тим, що пристрій надає додатковий час для закінчення роботи.

Таке ДБЖ має і мінуси: харчування занадто різко перемикається на АКБ, навіть якщо скачки дуже маленькі. Таке явище знижує термін функціонування приладу. Але часто окупається низькою ціною. Off-line UPS, Standby UPS, Back UPS - ДБЖ резервного типу може носити ще такі назви.


інтерактивного типу

Дані пристрої стабілізують напругу на вході завдяки переключенню внутрішнього трансформатора. Коли не виходить - перемикають на акумулятор. Інтерактивний UPS відрізняється рядом особливостей:

·          здатний підтримати норму на виході навіть при великих відхиленнях на вході - 150-300 V;

·          батарея використовується лише, коли живлення від мережі відключається повністю;

·          принцип роботи полягає в східчастих перемиканнях, як і в релейних стабілізаторах.

Даний тип відрізняється більш довгим терміном служби, в порівнянні з попереднім, але і вартість його трохи вище. Line - Interaktive, Smart UPS - під цими назвами також можна шукати інтерактивні бесперебойники.


З подвійним перетворенням

Такі ДБЖ перетворюють змінний струм на вході в постійний, через інвертор виходить чистий синус. При повній втраті живлення батарея заряджає інвертор. UPS цього типу, можуть називатися Online UPS, працюють безперебійно, через що видають низький ККД. Використовуються пристрої для підтримки функціонування серверів, відео- або аудіотехніки, газових котлів. Для них найкраще використовувати бесперебойник зі «наскрізним нулем».


Де купити ІБП

В інтернет-магазині stabilizatori.com представлені всі 3 типи ДБЖ. Вартість, вимоги до підтримки напруги, розміри, особливості вибору - про все це ви дізнаєтесь з опису та інформації на сайті, або вам підкажуть наші менеджери. Магазин Stabilizatori.com доставить замовлення по всій Україні в найкоротші терміни.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре