0
0
0

Чи потрібен стабілізатор для кондиціонера?

На сьогоднішній день важко уявити приватний будинок або квартиру без кондиціонера. Але нестабільна напруга в мережі може з легкістю вивести з ладу електронну плату управління, яка відповідає за функціонування кліматичної техніки. Зазвичай комплектуючі поставляються під замовлення і доведеться чекати кілька тижнів, а то і місяць поки не приїде потрібна деталь. У сервісному центрі її не проміняв, так як поломка через зниженого або підвищеного вольтажу вважається неправильною експлуатацією кондиціонера. Також пристрої можуть зламатися через високовольтних імпульсів, короткого замикання і отгоранія "нуля". Для того щоб и захистити дорогу техніку - знадобиться стабілізатор напруги для кондиціонера. Особливо дана проблема актуальна в заміській місцевості.

Який стабілізатор для кондиціонера вибрати?

Перед покупкою нормалізатора, потрібно звернути увагу на деякі моменти. На ринку представлений широкий асортимент продукції різних типів. Серед них користуються популярність такі:

1.     Інверторні. Вважаються найнадійнішими, так як нормалізація вольтажа заснована на подвійному перетворенні струму. У слідстві на виході спостерігається чистий сигнал (синусоїда) і максимально точне напруги з відхиленням в 1%.

2.    Сімісторні - найпопулярніші моделі в Україні. Мають високу якість і надійність, тому що в начинці не використовуються механічні комплектуючі. Відрізняються швидкою реакцією на перепади напруги. Мають чималу вагу через вбудованого трансформатора. Точність на виході 1 - 10%. Популярні стабілізатори напруги Елекс .

3.     Релейні - принцип дії схожий з сімісторний моделями, але замість силових ключів сімістороного типу використовується реле. Теж вважаються надійними, але через 3-4 роки вимагають заміни реле. Точність 3-10%.

4.     Сервопривідні - більшість представлених моделей проводитися в Китаї. Мають високу точність на виході і чималу перевантажувальну здатність.


Також типи випрямлячів відрізняються діапазоном вхідної напруги на вході. Тому перед покупкою апарату - потрібно обов'язково виміряти параметри мережі. Якщо ми говоримо про НЕ інверторні кондиціонери, то потрібно обов'язково враховувати пускові струми пристрою. Наприклад апарат видає 1000 Вт, то при запуску він буде споживати 3000 Вт протягом 1-2 секунд. Якщо стабілізатор буде меншою потужності, то він просто не запуститися. І звичайно ж варто подумати про запас в 20-30%, так як нормалізатор в скоріше вийде з ладу, якщо буде постійно працювати на своїх пікових можливості.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре