0
0
0

Які бувають несправності стабілізаторів напруги

Кожен з нас хоч раз стикався з коливаннями мережі, що становить небезпеку для електрообладнання. Саме тому стабілізатор напруги є невід'ємним елементом для кожного приміщення. Це обладнання компенсує виникають в мережі коливання, видає чистий сигнал на виході. Однак, як і багато іншого оснащення, стабілізатор напруги може вийти з ладу. У разі поломки стабілізатора мережі, наприклад, відсутня на виході напруга, єдиним вірним варіантом буде віднести його до спеціалізованого сервісного центру. Нижче будуть перераховані причини несправностей, які найчастіше зустрічаються у стабілізаторів, представлених на нашому ринку.

Основні причини поломки стабілізаторів напруги

На даний момент на українському ринку пропонується чотири основних типи цього устаткування, кожен з яких оснащений надійною схемою стабілізації. Незважаючи на це, поломка може бути як через заводський брак, так і при порушенні правил експлуатації. Розглянемо окремо кожен з типів стабілізаторів напруги:

  • Релейний стабілізатор має гарні характеристики, але в той же час найчастіше причиною поломки є залипання реле. Здавалося б, достатньо всього лише почистити контакти реле. Однак найвірнішим рішенням буде його заміна, щоб уникнути повторного звернення до сервісного центру. Тим більше їх вартість невисока.
  • Ступінчастий сімісторний стабілізатор має такий же принцип роботи, як і релейний, але замість реле тут встановлені тиристори. Якщо зламався тиристор, то напівпровідникові ключі не підлягають ремонту, їх необхідно замінити на відміну від реле.
  • Електронний безступінчатий ( інверторний стабілізатор ). Тут, як і в ступінчастому стабілізаторі, напівпровідникові ключі. Це одночасно найсильніше і слабке місце. У цьому випадку мова йде про транзисторах, які можуть отримати пробою або згоріти.
  • Сервопріводний стабілізатор - самий ненадійний тип в порівнянні з іншими. За рахунок наявності сервомотора конструкція не така надійна. Електроніка завжди служить довше, ніж механіка. Найпоширенішою проблемою є поломка датчика положення, який обмежує руху сервомотора. Крім того, причинами поломки можуть бути як заклинювання механізму, так і знос струмознімальних щітки.

Що стосується загальних причин поломки, які притаманні всім типам стабілізаторів, то сюди можна віднести обрив обмотки і межвитковое коротке замикання.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре