0
0
0

Особливості вибору UPS для комп'ютера

Джерело безперебійного живлення захищає комп'ютер від аварійних ситуацій, пов'язаних з відключенням світла, або скачках напруги. Практично кожна людина стикався з ситуацією, коли працюючи з важливими документами пропадає світло. У слідстві виконану працю йде "коту під хвіст". Або коли відбувається підвищення вольтажу в розетці, перегорає блок живлення і знову важливі дані не відновити. На сьогоднішній день документи, фотографії, інформація, коштують дорожче ніж купити ІБП для комп'ютера . Тому для маси користувачів питання покупки UPS для ПК вже не піднімається, залишається лише вирішити проблему у виборі потрібно моделі, яка здатна забезпечити безперебійну роботу пристроїв.


Якщо розглядати звичайний домашній комп'ютер знадобитися бесперебойник потужністю в рамках 350-700 Вт. Якщо ПК оснащений додатковими периферійними пристроями, такими як колонки, принтер, роутер, то потрібно вибирати модель з запасом до 1 кВТ. Варто звернути увагу на кількість розеток і потрібних роз'ємів (USB, RJ 45) на корпусі ДБЖ для комп'ютера.


Існує міф, що чим потужніший UPS - тим довше буде працювати техніка. Насправді це не так. Все залежить від потужності, що підключається і ємності вбудованої, або зовнішньої батареї. Зазвичай в невеликі бесперебойники вбудовані АКБ 7-9 Ач, які здатні забезпечити напругою потужність 350 Вт протягом 10 хвилин. Якщо потрібно збільшити час автономної роботи, то рекомендуємо розглядати моделі в зовнішніми батареями. Тому перед покупкою потрібно уточнювати параметри акумулятора і вибирати пристрої з запасом. Також потрібно звертати увагу на гучність приладу і габарити.

Бажано звертати увагу на джерела безперебійного живлення для комп'ютера, які мають можливість заміни вбудованих акумуляторів, так як їх ресурс при інтенсивному використанні обмежується трьома роками. Якщо ж немає можливості заміни, то доведеться купувати новий пристрій значно дорожче ніж новий комплект батарей.

Класичний ДБЖ для комп'ютера призначений для захисту інформації, тому кращим рішенням буде купувати моделі з спеціальним програмним забезпеченням, яке дозволить автоматично зберегти важливі дані і вимкнути ПК. Чи не будує забувати і про зручною індикації параметрів мережі, рівня заряду батарей і інших характеристик. Зараз популярні моделі з РК-дисплеями. Крім цього джерело БП повинен бути оснащений звуковим сигналом при попаданні мережі і зручним функціональним меню.


Виробляються апарати в 99% випадках в Китаї. За типом розрізняють лінійно-інтерактивні і подвійного перетворення . Оснащені стабілізатором напруги , який вирівнює напругу без перемикання на акумулятор . Перший вид побудований на основі перемикання обмоток автотрансформатора за допомогою реле. Другий - перетворює змінний струм в постійний і назад, постійний в змінний. За рахунок такої процедури досягається максимально чистий сигнал на виході (синусоїда) і висока точність. Для більшості ПК форма сигналу не критична, тому підійдуть моделі і з ступінчастою синусоїдою.


ДБЖ Pulsar EcoLine 800 LED

Виробник:

Pulsar (Китай)

Тип архітектури:

Лінійно-інтерактивний

Потужність, кВт:

0.48

Верхній поріг вхідної напруги, В:

290

Нижній поріг вхідної напруги, В:

145

Акумуляторна батарея:

Вбудована

Форма вихідної напруги:

ступінчаста синусоїда


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре