0
0
0

Що таке ємність акумуляторної батареї?

Ємнісний параметр в сучасному акумуляторі - одна з найважливіших характеристик. Під цим поняттям мається на увазі наступне: ємність акумулятора показує кількість годин, протягом яких може живити в автономному режимі підключених споживачів. Іншими словами цей параметр відображає максимальний запас енергії, який накопичується при повному заряді. Позначення ємності здійснюється в А-ч (ампер-години).

Розраховуємо ємнісні показники

Акумуляторна потужність вимірюється і позначається у ВАТ. У свою чергу, як ми вже визначили, ємнісний показник батареї - це А-ч. Для того щоб розрахувати батарейну ємність для підживлення певного і конкретного типу техніки, необхідно зробити невеликі перерахунки. Для кращої орієнтації в даній ситуації візьмемо наочний приклад.

Припустимо, на акумулятор діє навантаження потужністю п'ятсот Вт. При цьому необхідно, що акумулятор зарезервував для даної навантаження три години автономної роботи. Відзначимо, що «кількість» енергії, накопиченої батареєю, залежить не тільки від його ємнісних параметрів, але і від номінальної напруги. Тому слід поділити загальні потужності параметри обладнання для резерву на показник напруги.

Отже, для класичної моделі 12В виведемо наступну формулу: Q = (P * t) / (V * k). Розшифруємо дані параметри:

  • Q - отримується ємнісний параметр нашої акумуляторної батареї;
  • P - це показники потужності навантаження на наш акумулятор, яка вимірюється в Вт;
  • V - параметр напруги кожної батареї;
  • t - це параметр часу, необхідного для резервування;
  • k - коефіцієнт використання резервів батареї (енергетичний запас, який допустимо для використання енергетичними споживачами).

Найбільш спірний параметр в даній формулі - це коефіцієнт k. Введення даного коефіцієнта обумовлений тим, що акумулятор може бути заряджений недостатньо. Крім того, глибокий розряд, який слідує за буферним циклом невеликих зарядно-розрядних процесів, призводить до того, що батарея втрачає свою працездатність, зношується. Наприклад, якщо акумуляторну батарею розряджати на тридцять відсотків від її загального ємнісного параметра, а потім знову ставити на зарядний процес, то таких циклів може бути близько тисячі. Якщо ж її розряджати на сімдесят відсотків, то показник стрімко зменшується - до двохсот.

Отже, розраховуємо ємність нашої батареї. Пам'ятаємо, що наша навантаження знаходиться на рівні 500 Вт, а необхідний час резерву бесперебойніка - три години. При цьому показник напруги - стандартний 12 В, а коефіцієнт умовно візьмемо за 0.7. Що ж у нас виходить: Q = 500 * 3/12 * 0.7 = 178.6 А-ч.

Таким чином, акумуляторна батарея ємністю 178.6 А-ч є мінімальною за цим параметром, яка потрібна для вищеописаного випадку. В ідеалі необхідно брати батарею з запасом, щоб акумулятора вистачатиме піддавався постійним сильним розрядом (приблизно двадцять відсотків запас). Отже, Q = 178.6 * 1.2 = 214.3 А-ч.

Відповідно, для вищезазначеної ситуації слід купити акумуляторну батарею ємністю не менше 215 ампер-годин.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре