Симісторні (тиристорні) стабілізатори напруги

Симісторні (тиристорні) стабілізатори напруги

Симісторні (тиристорні) стабілізатори напруги - це пристрої, які блискавично (10 мсек) реагують на будь-які стрибки” напруги. Інші види стабілізаторів працюють повільніше. Крім цього, практично ніхто з них не може похвалитися таким великим показником ККД - 98%. Головною же перевагою симісторних стабілізаторів виступає тривалий термін служби. Сприяє цьому, в першу чергу, використання в якості силових ключів напівпровідникових симісторов (тиристорів).


Дані стабілізатори напруги відноситься до електронних пристроїв, де напруга змінюється східчасто, тобто регулювання тут здійснюється по релейному типу. До його складу входять автотрансформатор з двома обмотками (первинна і вторинна), які з'єднуються безпосередньо, силові ключі і контролер. Останній у своїй черзі контролює вхідну напругу, порівнюючи його з нормативним (220 або 380). Саме завдяки йому тиристорний стабілізатор напруги працює так швидко.


Що стосується точності стабілізації, то вона залежить від кількості ступенів регулювання. Так, чим більше ступенів і менше крок регулювання, тим точніше стабілізація. На сьогоднішній день продаються симісторні стабілізатори напруги, у яких точність регулювання становить менше 1%. А таких показників немає навіть у пристроїв з плавним регулюванням напруги.

Стабілізатори цього виду добре зарекомендували себе як в промисловості, так і в побуті. Особливо, при роботі в діапазоні від 40 до 50 квт. Деякі фахівці навіть називають їх найкращими з подібних приладів.

 

Плюси і мінуси симісторних (тиристорний) стабілізатори напруги

Плюси (+) :

·         Абсолютний захист - 100% захист від будь-яких аномалій в електромережі.

·         Безшумність - робота даних пристроїв практично не чутно.

·         Швидкодія - менше секунди у цього стабілізатора йде на те, щоб зреагувати на стрибок напруги.

·         Великий термін служби - це самий довговічний вид стабілізаторів напруження. Мінімальний термін працездатності у них оцінюється в 10 років. Правда, це тільки в тих випадках, коли дотримані всі умови експлуатації, основним з яких є температурний режим (від 0 до + 40 ° С).

·         Витримує великі перевантаження - при 20% - 12 годин, ПРИ 100% - 1 хвилина.

·         Компактність - ці прилади мають схожі з релейними і електромеханічними стабілізаторами розмірами.


Мінуси (-) :

·         Дорожнеча - мінімальна вартість одного такого пристрою становить 3000 грн. Хоча тут потрібно відзначити, що середня ціна на найбільш популярні симісторні стабілізатори дорівнює 7000 гривень і більше.

·         Можливо стрибкоподібна зміна вихідної напруги - даний недолік відноситься тільки до недорогих моделей. На роботі електроустаткування це ніяк не позначається, а ось по лампам освітлення момент перемикання можна помітити.

З лідерів продажу можна виділити дві моделі Элекс Ампер 12-1/50 V2.0  та Укртехнология НСН 12000 Norma.

 2018-06-20
 (100 просмотров)