0
0
0

Основи вибору стабілізатора напруги для будинку

Вибір стабілізаторів доволі великий, кожен з них має свої основні параметри, завдяки яким можна підібрати кращий варіант для себе.

Головна задача будь-якого стабілізатора - це регулювання та вирівняння напруги, таким чином захист техніки від її стрибків.
Що вибрати однофазний чи трьохфазний прилад?
Якщо ви власник однофазної мережі, тоді вибір зрозумілий - це однофазний стабілізатор. У тому випадку, якщо, якщо є хоча б один прилад, який потребує трьохфазне підключення, тоді треба вибирати, чи віддати перевагу одному трьохазному стабілізатору, чи трьом однофазним.

У більшості випадків, три однофазних стабілізатори мають ряд своїх переваг, серед них:

 • ціна, навіть три одиниці обладнання вам обійдуться трохи дешевше, ніж трьохфазний стабілізатор;

 • у випадку, якщо з ладу вийде секція у трьохфазному приладі, прийдеться везти усе обладнання до ремонту. У разі з трьома однофазними приладами,
 • ремонтувати прийдеться лише один, а ще два залишуться робочими;

 • у тому випадку, коли буде стрибки напруги, трьохфазний агрегат відімкне все обладнання, навіть однофазне.

Яка повинна бути потужність?

Розраховувати потужність приладу потрібно з розрахунку, що потужність стабілізатора була більша на 30% від сумарного споживання енергії. Також варто звертати увагу на те, що у вас може додатися техніка, наприклад, ви плануєте встановити кондиціонер або водонагрівач, які добавлять потужність споживання енергії, тоді стабілізатор не буде показувати потужність на 30% більшу, вона стане менша. У такому випадку краще заздалегідь продумати потужність приладу й вибирати її ще більшу.

Яка потужність у конкретного стабілізатора можна подивитися у паспорті приладу, деякі виробники указують цю інформацію на задній панелі техніки.
Окрім потужності важливим показником є точність стабілізації. Високоточні показники, такі як +/- 3 повинні встановлюватися на захист дорогої техніки. У випадку з недорогими, простими приладами, наприклад, освітлення, достатнім буде стабілізатор з точністю +/- 12.
Види стабілізаторів
Також важливо вирішити, який саме тип стабілізатора потрібен, розрізняють:

Роздивимося головні переваги кожного виду. Симісторні й тиристорні стабілізатори між собою мають лише одну різницю - це кількість обмоток, їх кількість може бути різною: 8, 12, 16, 32, тощо. Така модель підходить для стабілізації напруги, як в приватному будинку, так й в офісі. Переваги даного типу обладнання:

 • безшумність роботи;
 • висока швидкодія;
 • видає рівну синусоїду;
 • має здатність до великих навантажень.

Релейні моделі мають високу точність регулювання, але на жаль, у всьому іншому, таке обладнання уступає тиристорному типу. Релейна модель має середню перевантажувальну здатність, що дає можливість використовувати техніку для захисту окремих електроприладів.

Сервоприводні стабілізатори дають можливість плавно та безперервно регулювати напругу, без зміни форми напруги на виході. Латорні моделі мають свої переваги:

 • високі показники ККД;
 • широкий діапазон при коливанні напруги;
 • висока ефективність захисту обладнання при підвищенні чи зниженні напруги у мережі.

З недоліків можна відмітити шумність роботи.

Інверторні стабілізатори діляться на два типи: ті, які видати постійну синусоїду, та ті які видають модифіковану синусоїду. Другий тип підходить для захисту оргтехніки та електроніки, його категорично заборонено підключати до насосів, холодильного обладнання, котлів, тощо. Відносно першого типу інверторних стабілізаторів, їх використовують для захисту дорогої техніки. Коштують вони чимало, але й захист мають надійний.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре